Gdy piszemy pracę magisterską, możemy stosować wypunktowania. Dzięki nim możemy zebrać informacje w krótkie, zwięzłe punkty i usystematyzować wiedzę. Dzięki wypunktowaniu możemy także stworzyć listę lub dokonać wyliczenia. Aby dokonać wypunktowania w edytorze tekstowym, powinniśmy wybrać zakładkę "Narzędzia główne".
W zakładce "Narzędzia główne" znajdziemy opcję "Punktory". Po jej wybraniu ukaże nam się biblioteka dostępnych punktorów. Dowolny punktor możemy wybrać przed rozpoczęciem pisania tekstu (kolejne punktory będą ukazywać się wtedy po wciśnięciu klawisza "enter") lub już po jego napisaniu (wtedy wystarczy zaznaczyć wybrany fragment).
Dostępne formaty punktorów, które możemy zastosować w naszej pracy dyplomowej, to między innymi prostokąt, kółko i kwadracik. Możemy zdefiniować także nowy punktor, na przykład poprzez wybranie obrazka lub symbolu (tu możemy wybrać na przykład strzałkę, gwiazdkę, wykrzyknik, znak zapytania, znak specjalny, krzyżyk).
Aby urozmaicić swoją pracę magisterską, możemy zastosować wymyślny styl wypunktowań, na przykład jako punktory zdefiniować jakiś oryginalny obrazek. Taki niestandardowy styl wypunktowania na pewno przyciągnie uwagę, zaciekawi, a także wzbogaci stronę graficzną naszej "magisterki" czy innej pracy zaliczeniowej.
Jednak stosowanie wymyślnych stylów wypunktowań w pracach dyplomowych nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem. Niestandardowe punktory mogą bowiem zbytnio się wyróżniać, przez co czytający nie będzie skupiał się na treści, lecz na oprawie graficznej. Poza tym mogą zostać uznane za zbyt ekstrawaganckie, nienadające się do zastosowania w pracy zaliczeniowej.
Ze względu na to, że praca magisterska uznawana jest za formalny dokument, należy zadbać o jej formalny styl. Dotyczy to także wyglądu punktorów. Nie wypada więc zastosować jako punktorów na przykład rysunków kwiatuszków, słoneczek, serduszek czy innych tego typu wzorów.